Klima Bakımı insan sağlığı için önemlidir. Klimanın kullanıldığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar ve partiküller, klima önünde bulunan filtrelerden geçerek zamanla evaparatör / kondenser (iç ünite) üzerine yapışarak reçine halini almaktadır. İç ünite drenaj tavasında uzun süre kaldığında da lejyoner hastalığı olarak bilinen bakterinin oluşması için en uygun zemini hazırlar. Bu hastalık yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Hem hijyenik açıdan hem de cihazınızın ömrünün uzun olması açısından özel kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Yıl içerisinde düzenli olarak uygulandığı zaman cihazların arızalanmasının önüne geçilerek, yüksek tedbir alınmış olur. Klimanızın periyodik bakımının düzenli olarak yapılmasıyla hastalıkların önüne geçilmekte ve cihazınızın performansı direkt etkilenmektedir.

Klima Bakımı Neden Önemli?

 

Klima bakımı sağlığınız için önemlidir.
Birçok hastalıktan (Fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner vb.) korunmanız için hayati derecede önem taşır.
Yapılan klima bakımıyla kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanıza yardımcı olur.
Yapılan bakım sayesinde klimanızın ömrü uzar ve performansı artar.
Yapılan bakım, klimanızın gereksiz zamanlarda arızalanmasını ve masraflı tadilatların önüne geçer.
Yapılan klima bakımı yüksek enerji tasarrufu sağlar. Enerji sarfiyatı %40 azalır.

Periyodik bakım; cihazınızda daha az arıza, daha az enerji tüketimi, optimum performans, daha uzun ekipman ömrü, daha iyi hava kalitesi ve konfor sağlamaktadır. Klimanızın sorunsuz çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.