Klima Bakımı

Klimanın kullanıldığı alanlardaki gözle görülmeyen tozlar ve partiküller, klima önünde bulunan filtrelerden geçerek zamanla evaparatör / kondenser (iç ünite) üzerine
yapışarak reçine halini almaktadır. İç ünite drenaj tavasında uzun süre kaldığında da lejyoner hastalığı olarak bilinen bakterinin oluşması için en uygun zemini oluşturmaktadır.
Lejyoner hastalığı yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.
Sağlıklı ve hijyenik ortamlar ile cihazın ömrünü uzatmak için özel kimyasal ilaçlarla klima bakımı yapılmaktadır. Yıl içerisinde düzenli olarak yapılan bu bakımlar ile başta hastalıkların ve cihaz arızalarının önüne geçilmektedir.Yapılan bakımlar klimanın performansını direkt etkileyerek daha az arıza, daha az enerji tüketimi, optimum performans, daha uzun ekipman ömrü, daha iyi hava kalitesi ve konfor sağlamaktadır.

Klima Bakımı Neden Önemli?

 

Klima bakımı sağlığınız için önemlidir.
hastalıktan (Fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner vb.) korunmanız için hayati derecede önem taşır.
Düzenli klima bakımıyla kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanıza yardımcı olur.
Yapılan bakım sayesinde klimanızın ömrü uzar ve performansı artar.
Tekrarlayan arızaların ve masraflı tadilatların önüne geçilir.
Yüksek enerji tasarrufu sağlanır. Enerji sarfiyatı %40 azalır.

Periyodik bakım; cihazınızda daha az arıza, daha az enerji tüketimi, optimum performans, daha uzun ekipman ömrü, daha iyi hava kalitesi ve konfor sağlamaktadır.
Klimanızın sorunsuz çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.