Buharlı Dezenfeksiyon

Yüzeyler, çıplak gözle pürüzsüz ve temiz görünseler bile, mikroskop altında incelendiğinde insan vücuduna zararlı milyonlarca bakterilerin varlığı görülür. Yapılan testler sonucu, yüksek ısıdaki buhar basıncının alerjen ve mikropların %99.99’unu öldürdüğü kanıtlanmıştır.

Buharlı Temizlik;
Yüksek sıcaklıktaki buharın püskürtülmesi ile yapılır.
Buhar, kir ve yüzey arasındaki mikroskobik boşluklara temas eder ve böylelikle en zorlu kirleri bile temizler.
Buharla temizlikte kimyasala ihtiyaç duyulmaz; kimyasalın bile yok edemeyeceği bakteriler yüksek sıcaklıkta püskürtülen buhar ile temizlenebilir.

Uygulama Alanları;
WC – Banyo; Fayans, mermer, taş gibi yer döşemeleri, duvar, cam, kapı ve pencereler, derz araları, klozet, pisuvar, sifon, kapı kolları, musluk bataryaları, havalandırma menfezleri, atık kovaları, klozet fırçası, el ile ulaşılamayan alanlar.
Mutfak; Fayans, mermer, taş gibi tezgah döşemeleri, duvar, cam, kapı ve pencereler, derz araları, lavabo, musluk bataryaları, aspiratör, bulaşık makinesi yüzeyi, çöp kovası, kapı kolları, el ile ulaşılamayan alanlar.
İhtiyaç duyulan diğer alanlar; kalorifer petekleri, kapı-cam kolları, merdiven korkulukları ve ofislerinizde hijyen gerektiren tüm noktalarda.

ULV Dezenfeksiyon Hacim Uygulamaları

Son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir.Ortam havasında bulunan bakterilere ve virüslere karşı, tavandan yere kadar olan kısımların dezenfeksiyonunda Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) dezenfeksiyon cihaz uygulaması denemelerinde en başarılı cihazın ULV cihazı olduğu kabul ve tavsiye edilmiştir.ULV Yöntemi ile Yapılan Hacim Uygulamalarında alkol bazlı ve nano teknolojik ürünler başta olmak üzere alternatif yüzey dezenfeksiyon ürünleri kullanılır

ULV Hacim Uygulamaları;
Bakteri ve Virüslere Karşı Alternatif Uygulamalar.
Nano Teknoloji Hijyen Kaplama.
Alkol Bazlı Ürün Uygulamaları.

ULV Yönetemi ile Yapılan Hacim uygulamalarında Kullanılan Ürünler;
Alkol Bazlı Ürünler – Kapalı mekanlarda etkinliği daha fazladır. Kapalı mekanlar ve araç içlerinde kullanıma uygundur. Alkolün uçucu özelliği ve dış alanlarda etkisi uzun süreli olmayacağından önerilmemektedir.
Genel Dezenfeksiyon Ürünleri – Bakteri ve virüsler için etkili olup kullanım alanları kapsamlıdır. Kapalı ve açık alanlarda kullanıma uygundur.
Nano Teknolojik Ürünler – Kullanım alanlarına göre 45 gün ile 90 güne kadar kalıcılık etkisi bulunmaktadır. Tüm kapalı alanlarda ve araç içlerinde kullanıma uygundur.

Manuel (Elle)  Dezenfeksiyon Uygulamaları

Manuel Uygulama Yöntemi;

Elle temas edilen alanlarda (kapı kolu, elektirik düğmesi, asansörler düğmeleri, bataryalar, musluklar, gibi) manuel yapılan uygulamadır.

Manuel Yöntem ile Yapılan Uygulamalarda Kullanılan Ürünler;

Alkol bazlı ürünler ULV yöntemi dışında manuel kullanıma da uygundur.