Güvensan’ın Sosyal Değişime Etkisi İçin Yaptığı Projeler

Atatürk’ten aldığımız bu ilhamla bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmaları “Social Factory” başlığı altında toplamaya karar verdik.Her işletme değişim elçisi olmalı. Şirketlerin kâr ve ticaret odaklı faaliyetler dışında toplumsal çalışmalar yaparak sosyal değişime de aracılık etmeleri gerektiğine inanıyoruz. Bu nedele, Ticaretimizi toplumsal sorunları göz ardı etmeden projeler yaparak, kendi değişimimiz ve gelişimimize birlikte toplumsal değişime aracılık etme motivasyonu ile farklı ve yeni projeler üretme hedefimizle yol alacağız.

Sosyal Fabrika Projesi, Atatürk’ün bir projesidir. Atatürk’e göre fabrika ve işletmeler sadece üretim yapılan bir mekan değil, aynı zamanda “ar-ge” çalışmalarının yapıldığı bir laboratuvar, eğitim verilen bir okul, her türlü sanat ve spor imkanlarına sahip bir kültür kompleksi, bir “yaşam alanı”, bir kampüstür. Bu doğrultuda Atatürk, çalışanların yüksek standartlarda, her türlü imkandan yararlandıkları bu “sosyal fabrikaları” Anadolu’nun her yanına yapmayı planlamıştır.

 

 

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Destekliyor

Sahiplendiğimiz Alanlarda Projeler Yapıyoruz!

Gelecek Nesillere Daha İyi Bir Çevresel Miras Bırakmak için Temizlik ve Bakım Hizmetlerimizdeki Hassasiyetinizi Koruyoruz.

“Sağlıklı Gelecek” Kampanyası ile İlköğretim Okullarında “Hijyen” Konulu Eğitimler Vererek Bilinçlenme Döneminin Önemini Vurguladık.

Belediyeler ile İşbirliği Sağlayarak Kusursuz Ev İşleri Eğitim Projesini Hayata Geçirdik. 500 Üstü Kadını Ev Hizmetlerinde Sertifikalandırdık.

Toplumsal farkındalık ve Dönüşüm için

Mavi Yaka Hikayeleri ile Bakış Açılarımızı Değiştiriyoruz!

Yaptıklarımız değil duygularda bıraktığımız izlerin kalıcı ve unutulmaz  olduğunu biliyoruz…
 

Bunun için ;Mavi yaka ve beyaz yaka çalışanlarının bir araya geldiği iş hayatında yaşanan sorunların ,karşılıklı algınının , beklentilerin dile getirildiği  bir konuşma serisidir.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Savunuyoruz!

Toplumsal cinsiyet eşitliğini hepimiz arzu ediyor ve erkeklerin de bu diyalogda yer almalarını istiyoruz. Bu konudaki bakış̧ açılarını, kendilerine verilen rollerden memnun olup olmadıklarını, kadına ve toplumsal cinsiyet rolleri hakkındaki görüşlerini madalyonun diğer yüzü̈ olan erkeklerden dinlemek istiyoruz.
Bu nedenle toplumsal cinsiyet konularını erkeklerle konuştuğumuz bir konuşma serisidir.
 

ʻʼSosyal ve ekonomik alanda sözünü
eyleme dönüştürüp fark yaratanlar…
Toplumsal cinsiyet eşitliği
vazgeçilmezimiz olsun.ʼʼ

ÇEVRECİ ÇANTALAR İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR DOĞAYA KATKI SAĞLIYORUZ!

‘’ÖNCE GÜLÜMSE’’ Dedik ve Çevreci Çantalar ile Sürdürülebilir Doğaya Destek Verdik.
Güvensan olarak, BM Sürdürülebilir kalkınma Hedefleri arasında olan ‘’Açlığa Son’’ ilkesine dikkat çekmek için Diyetisyen Dilara Koçak’ın destekçisi olduğu ‘’FAO SIFIR ATIK SIFIR AÇLIK’’ projesine bizler de katıldık, çantalarımızla destek verdik.
 


GÜVENSAN MERKEZ OFİSTE ATIKLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLIYORUZ!

Ofisimizde bulunan çöp kovalarını kaldırdık ve ortak alanlarda bulunan tanımlamış (Kâğıt, plastik, cam vb.) atık kutularımızı kullanmaya başladık. Daha etkin bir atık ayrıştırma; kâğıt, plastik, cam vb. geri dönüşüm atıkları artık kaynağında daha etkin ayrıştırmayı başardık. Hem çöp poşetinden tasarruf hem de iş gücünden tasarruf ettik. Atıklarımızı toplamak için kullandığımız çöp poşetlerimizin de çevre için önemli bir kirletici olduğunu unutmayalım.
Daha planlı ve dikkatli bir kullanımla çevremizi korumayı hedefliyoruz.


‘‘TEMİZLİK DOĞAMIZDA VAR!’’ RESİM YARIŞMASI

2019

Çocuklarımızın bilinçlenme döneminde dikkatlerini sürdürülebilir yaşama çekmek ve doğal kaynakların korunarak, çevre temizliği konusunun önemini vurgulamak amacıyla 2019 yılında başlattığımız “Temizlik ve Doğa” temalı resim yarışması Güvensan çalışanlarının  çocukları ile paydaşımız  Kalben Derneği çocuklarının  ortak katılımı ile gerçekleşmektedir.

Resim yarışmamız 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde sonuçlandı.12 eser FAD galeride bir hafta sergilendi. Ressamlarla birlikte workshop yaparak resim sanatı hakkında bilgiler aldık.Ayrıca 12 Eserden 2020 takvimi yaptık , çocuklarımıza ,dostlarımıza ve müşterilerimize hediye ettik.

2021


‘‘2021 TEMASI’’

Kalben Derneği, Güvensan Tesis Hizmetleri ve 39 Kalamış Marina Hotel işbirliği ile çocukların dikkatini toplumsal sorunlara çekmek amacıyla her sene gerçekleştirilen ve her yıl Birleşmiş Milletlerin 17 Kalkınma Hedefi’nden birini sahiplenen ‘Temizlik Doğamızda Var’ Resim Yarışması, 2021 yılında ‘Çocuk Gözünden Cinsiyet Eşitliği’ teması ile yapıldı. Toplam 42 çocuğun katıldığı yarışmada, jüri 15 eserlik seçkiyi sergileme kararı aldı.
Bir hafta boyunca Ressam Maryam Salahi’nin küratörlüğünde, 39 Kalamış Marina Otel’de sergilenen 15 eserlik seçki, geliri Kalben Derneği’ne bağışlanacak şekilde satışa sunuldu.

Güvensan Destekliyor!

Güvensan Tesis Hizmetleri olarak kurumsal yaşamda toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ilerleme kaydetmek ve ivme kazandırmak amacıyla başlatılan PwN Eşitlik Elçisi CEO’lar Hareketi’nin imzacısı olduk. Kurucu Ortağımız Münteha Adalı ile kadınların iş hayatında sürdürülebilir bir şekilde var olmaları ve yükselmelerini desteklemek için PwN’i destekliyoruz. 

Güvensan Tesis Hizmetleri olarak ‘’Bir çocuk yetişir, tüm dünya değişir’’ felsefesi ile Korunma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği Kalben’in destekçilerindeniz. Kalpten Kalben için biz de varız.